zanotowane.pldoc.pisz.plpdf.pisz.plcoubeatki.htw.pl
|
Tell a Friend About This Web
Site! |
| |
|
|
|
Ĺťyczenia ĹwiÄ
teczne
Zapraszamy na Kurs Letniej Turystyki Górskiej oraz jednodniowe szkolenia Nordic Walking. Są one dobrym przygotowaniem i wprowadzeniem do Kursów Narciarstwa Wysokogórskiego oraz Szkoleń Ski-Tour'owych. Szczegóły podaję mailem. Pozdrawia, Zespół "Roztoka" www.roztokafirma.pl
Jest jeszcze dużo wolnych miejsc w terminach wakacyjnych i jesiennych. Pozdrawia, Zespół "Roztoki"
KURS LETNIEJ TURYSTYKI GÓRSKIEJ Kurs letniej turystyki górskiej obejmuje 6-dniowe szkolenie składające się z trzech bloków tematycznych. W skład pierwszego wchodzą: terenoznawstwo i taktyka, przydatne do bezpiecznego poruszania się po górach w warunkach letnich, w tym planowanie wycieczek i ich realizacja (wykłady i zajęcia w terenie). Drugi stanowi nauka i ćwiczenia wybranych technik poruszania się w terenie skalnym, skalno- trawiastym. (wyłącznie zajęcia praktyczne). Trzeci natomiast obejmuje elementy asekuracji w terenie skalnym i skalno-trawiastym oraz autoratownictwo (wykład i zajęcia praktyczne w terenie). Prowadzą je wykwalifikowani Instruktorzy Narciarstwa Wysokogórskiego, Przewodnicy Tatrzańscy, Ratownicy TOPR. Wszystkie zajęcia w terenie prowadzone są w Tatrach.
Zakwaterowanie: Bukowina Tatrzańska, Tatry (jedno ze schronisk tatrzańskich).
Celem szkolenia jest:
1. umiejętność poruszania się w terenie skalnym, skalno-trawiastym. 2. umiejętność wyboru bezpiecznej trasy wycieczki. 5. umiejętność asekuracji w terenie skalnym i skalno-trawiastym, zjazdu na linie oraz autoratownictwo.
Warunki uczestnictwa:
1. posiadanie sprzętu i ekwipunku do uprawiania letniej turystyki górskiej (szczegóły w załączniku nr 1) 2. posiadanie ubezpieczenia NNW w zakresie letniej turystyki górskiej na czas trwania kursu 3. przedstawienie zgody rodziców lub prawnych opiekunów na uczestnictwo w kursie w przypadku niepełnoletnich kursantów
Tematy wykładów: 1. Sprzęt i wyposażenie do letniej turystyki górskiej. 2. Specyfika i zagrożenia występujące w letniej turystyce górskiej. 3. Technika i specyfika poruszania się w terenie skalnym i skalno-trawiastym. 4. Asekuracja w terenie skalnym i skalno-trawiastym, autoratownictwo. 5. Planowanie wycieczek (strategia i taktyka). 6. Profilaktyka, pierwsza pomoc, i współpraca z TOPR. 7. Terenoznawstwo.
DODATKOWO: 9. Biwakowanie latem: biwak planowany, nieplanowany.
Zajęcia praktyczne: 1. Techniki poruszania się w terenie wysokogórskim: -podstawowe czynności przed wyruszeniem, sprawdzenie sprzętu i wyposażenia -ocena sprawności uczestników -podejście i zejście: odstępy, wybór trasy, trawersy, taktyka podejścia, odpoczynki, w warunkach ograniczonej widzialności - poruszanie się w terenie skalnym i skalno-trawiastym. 3. Instalowanie punktów asekuracyjnych: - w skale - w terenie skalno-trawiastym 4. Autoratownictwo. 5. Nawigacja przy pomocy mapy i kompasu; określanie położenia w terenie, marsz na orientację.
DODATKOWO: 6. Biwak w górach: planowany, nieplanowany.
Wycieczki (przynajmniej cztery) Opracowanie i prowadzenie wycieczek (podczas wycieczki zmiana planów – wypadek, załamanie pogody, niedyspozycja jednego z uczestników; plan awaryjny). Są jeszcze wolne terminy w 2009r: - 21 - 26.08. - 28.08. - 2.09. - 4 - 9.09. - 11 - 16.09. - 18 - 23.09. - 25 - 30.09. - 2 - 7.10. - 9 - 14.10. Serdecznie zapraszam w imieniu Firmy "Roztoka" Usługi Turystyczne. Pozdrawiam, Wojtek
CENA KURSU LETNIEJ TURYSTYKI GÓRSKIEJ
Cena : 800PLN
DODATKOWO: Cena za zajęcia biwakowe: 200PLN,-
MINIMALNA I MAKSYMALNA ILOŚĆ OSÓB NA INSTRUKTORA: 3
Cena obejmuje: 1. Realizację programu kursu (wykłady i zajęcia praktyczne) 2. Opiekę wykwalifikowanej kadry instruktorskiej 3. Dyplom ukończenia szkolenia.
W cenę nie wlicza się: 1. Opłaty za noclegi (Organizator tylko rezerwuje noclegi dla kursantów!) 2. Wyżywienia 3. Dojazdu na kurs 4. Przejazdów na miejscu 5. Ewentualnych biletów na kolejkę. 6. Ubezpieczenia NNW na czas trwania kursu. 7. Wypożyczenia sprzętu wspinaczkowego.
Pozdrawiam i zapraszam, Wojtek
SZKOLENIE NORDIC WALKING
Jednodniowe szkolenie Nordic Walking obejmuje techniki chodzenia z kijami, które ułatwia poruszanie się w terenie płaskim i górzystym. Przeznaczone jest dla osób w każdym wieku. Szkolenie to można traktować jako wstęp do technik używanych w narciarstwie biegowym i wysokogórskim. Czas trwania szkolenia: 5 godzin , wyłącznie zajęcia w terenie. Prowadzą je wykwalifikowani Instruktorzy Narciarstwa Wysokogórskiego. Zajęcia w terenie prowadzone są w okolicach Bukowiny Tatrzańskiej.
Zakwaterowanie: mimo krótkiego szkolenia możliwość zakwaterowania w Bukowinie Tatrzańskiej.
Celem szkolenia jest:
1. umiejętność efektywnego poruszania się z kijami.
Warunki uczestnictwa:
1. posiadanie kijów (najlepiej do Nordic Walking) 2. posiadanie ubezpieczenia NNW w zakresie turystyki zimowej na czas trwania szkolenia 3. przedstawienie zgody rodziców lub prawnych opiekunów na uczestnictwo w szkoleniu w przypadku niepełnoletnich kursantów 4. Dokonanie wpłaty za szkolenie.
Zajęcia praktyczne: 1. Zajęcia z Nordic Walking : pokaz oraz ćwiczenia technik stosowanych podczas chodzenia z kijami (5h)
CENA SZKOLENIA NORDIC WALKING
Cena : 50PLN,-/osobę MINIMALNA ILOŚĆ OSÓB NA INSTRUKTORA: 5
Cena obejmuje: 1. Realizację programu kursu (zajęcia praktyczne) 2. Opiekę wykwalifikowanej kadry instruktorskiej 3. Dyplom ukończenia szkolenia.
W cenę nie wlicza się: 1. Opłaty za noclegi (Organizator tylko rezerwuje noclegi dla kursantów!) 2. Wyżywienia 3. Dojazdu na kurs 4. Przejazdów na miejscu 5. Ubezpieczenia NNW na czas trwania kursu. 6. Wypożyczenia kijów do Nordic Walking.
Pozdrawiam i zapraszam, Wojtek
CENA KURSU LETNIEJ TURYSTYKI GÓRSKIEJ
Cena : 800PLN
DODATKOWO: Cena za zajęcia biwakowe: 200PLN,-
MINIMALNA I MAKSYMALNA ILOŚĆ OSÓB NA INSTRUKTORA: 3
Cena obejmuje: 1. Realizację programu kursu (wykłady i zajęcia praktyczne) 2. Opiekę wykwalifikowanej kadry instruktorskiej 3. Dyplom ukończenia szkolenia.
W cenę nie wlicza się: 1. Opłaty za noclegi (Organizator tylko rezerwuje noclegi dla kursantów!) 2. Wyżywienia 3. Dojazdu na kurs 4. Przejazdów na miejscu 5. Ewentualnych biletów na kolejkę. 6. Ubezpieczenia NNW na czas trwania kursu. 7. Wypożyczenia sprzętu wspinaczkowego.
Pozdrawiam i zapraszam, Wojtek
Pragnę dodać, że KURS LETNIEJ KWALIFIKOWANEJ TURYSTYKI GÓRSKIEJ skrócony zostaje o jeden dzień, przy zachowaniu całego programu kursu, a co za tym idzie jego cena zostaje obniżona do 700pln,-/osobę, a także w tej cenie uczestnicy mają zapewniony sprzęt wspinaczkowy potrzebny na kursie. Dodatkowo we wrześniu i październiku są jeszcze wolne miejsca i cena zostaje jeszcze obniżona do 550pln,-/osobę. Pozdrawiam i zapraszam w imieniu firmy "Roztoka" Usługi Turystyczne, Wojtek
Kursy jeszcze krótsze i jeszcze tańsze przy zachowaniu wszystkich elementów z poprzedniego programu. Wycieczek mniej z racji skrócenia kursu letniej kwalifikowanej turystyki wysokogórskiej. Teraz kurs trwa tylko 3 dni i kosztuje 450pln,-/osoby. Szczegółowy program szkolenia: DZIEŃ 1 (sobota): 8.00 powitanie i przedstawienie programu szkolenia 8.15 wykład: sprzęt do letniej turystyki górskiej (1h) oraz sprawdzenie sprzętu i ekwipunku uczestników 9.15 wyjazd w teren 9.45 wykład: asekuracja w terenie skalnym i skalno-trawiastym oraz technika i specyfika poruszania się w terenie skalnym i skalno-trawiastym; autoratownictwo i współpraca z TOPR – (w sumie 2h) 10.15 zajęcia praktyczne w terenie – 7h (asekuracja w terenie skalnym i skalno-trawiastym, zjazd na linie; technika i specyfika poruszania się w terenie skalnym i skalno-trawiastym; autoratownictwo) 18.30 wykład: pierwsza pomoc (2h) 20.30 wykład: zagrożenia występujące w letniej turystyce górskiej (0,5h) 21.00 wykład: terenoznawstwo oraz planowanie wycieczek (strategia, taktyka) (1,5h)
DZIEŃ 2 (niedziela): 6.20 wyjazd w teren 8.15 zajęcia praktyczne w terenie - 7h (wycieczka, w której zachowane są: zasady poruszania się, odpowiednie tempo podejścia, odpoczynki, wybór trasy podejścia i powrotu, kolejności w grupie, przystanki, asekuracja w terenie skalnym i skalno-trawiastym; technika i specyfika poruszania się w terenie skalnym, skalno-trawiastym, posługiwanie się kompasem i mapą) 17.00 wykład: pierwsza pomoc (4h) 21.15 wykład: planowanie wycieczki na następny dzień (0,5h)
DZIEŃ 3 (poniedziałek): 6.00 wyjazd w teren 7.00 zajęcia praktyczne w terenie – 4h (krótka wycieczka – wybór trasy podejścia i powrotu przez uczestników szkolenia) 11.00 zajęcia w terenie - autoratownictwo (3h) 14.15 zakończenie szkolenia (omówienie i ocena umiejętności poszczególnych uczestników, wręczenie pamiątkowych dyplomów) 1h
DODATKOWO: 16.00 wykład: biwakowanie latem: biwak planowany, nieplanowany (1h) 17.30 zajęcia praktyczne w terenie – biwak w górach Zakończenie szkolenia
Załącznik nr 1- WYKAZ OBOWIAZKOWEGO SPRZETU I EKWIPUNKU: 1. para butów górskich 2. plecak 3. odzież górska 4. pętelki osobiste 2 sztuki 5. czołówka 6. apteczka (w tym folia NRC i minimum jeden pakiet grzewczy) 7. mapa Tatr Polskich 8. kompas. DODATKOWO: 9. Zestaw sprzętu biwakowego: namiot, śpiwory, maty, kuchnia – jeden na dwóch uczestników.
Pozdrawiam w imieniu zespołu "Roztoka" Usługi Turystyczne. Wojtek
zanotowane.pldoc.pisz.plpdf.pisz.pleuro2008.keep.pl
|
|
|
|