zanotowane.pldoc.pisz.plpdf.pisz.plwywoz-sciekow.pev.pl
|
Tell a Friend About This Web
Site! |
| |
|
|
|
Ĺťyczenia ĹwiÄ
teczne
Mam małą prośbę, bardzo proszę o wpisanie się tu osób, które miały (mają) w posiadaniu omeglassa 64 comp. Interesuje mnie narta z sezonu 06/07 (05/06). Głównie chodzi mi o informacje na temat trwałości tej narty (przede wszystkim krawędzie i ślizgi oraz szata graficzna). Udało mi się znaleźć Tysona (dzięki za odpowiedz na gg), liczę jeszcze na inne opinie. Przeszukałem już całe forum, nie wiem, może kogoś nie zauważyłem. Dzięki z góry za zrozumienie i pomoc :) Jeszcze jedno: proszę o nie komentowanie mojego potencjalnego wyboru przez osoby, które z tą nartą nie miały nigdy do czynienia (porady w stylu kup SL9 bo i tak nie wykorzystasz 64 w 100% czy inne jakie pojawiły sie w temacie nart komórkowych, które nie wnoszą nic nowego do tematu ! Reszta opinii mile widziana :) Narta jest ogólnie mało spotykana, zastanawiam się jeszcze czy cena, 1750 PLN z wiązaniami Look pivot 12 jest w miarę dobra, komplet oczywiście nowy, z rachunkiem oraz roczną gwarancją dynastara.
http://fsc.com.pl/okn/forum/viewtopic.php?t=1335 poczytaj fajny test. Osobiście z tymi rocznikami nie miałem do czynienia.
najbardziej miekka ze znanych mi slalomek, swietnie wywazona, sama wychodzi ze skretu, kroic ciasno z duza predkoscia, przy dlugim skrecie troche "myszkuje", ale w koncu nie do tego jest stworzona, najbardziej uniwersalna slalomka ze znanych mi... Chyba dzieki niej taki gosc jak nikomu nieznany Vidal, swiecil triumfy 5 lat temu...
O którym sezonie piszesz ?
Narty mają min. 2 lata gwarancji.
dobre czasy to sezon 02/03, 03/04,04/05 bo byla to ta sama narta roznila sie tylko szata graf., potem wszedl bezsensowny omeglass 63, w tym sezonie znow 64, nie jezdzilem...
znalazłem jeszcze jedną ciekawą opinię ...... "Na Omeglasce comp męskiej 06/07 super mi się jeździło w przewianym puchu (ca 40 cm) Wychodziła do góry bez problemu... tylko trochę prędkości potrzebowała , a potem przepięknie się "pływało" Natomiast na miękki mory/ciężki śnieg Omeglasski były fatalne."
Poczytaj jeszcze posty "blackone-gosia" na pl.rec.sport.zimowe. http://groups.google.pl/groups?hl=pl...-8&sa=N&tab=wg
znalazłem taką opinię. teraz juz całkiem zgłupiałem (pogrubiłem tekst, który mnie zastaniawia) : "Tu oczywiscie sie z Toba zgadzam. Co do nowych Omeglassow moge dodac tylko to co mi powiedzieli w sklepie specjalizujacym sie w narty race: nowy omeglass 64 jest nieco sztywniejszy od omeglass z sezonu 2002, natomiast nowy omeglass 63 jest sztywniejszy niz np.: Atomic SL9 - polecaja go jako amatorki race dla kobiet, no i podobno trzyma na lodzie rownie dobrze jak 64. Ale to moje info sie malo chyba przyda, bo jest taki maly zonk: tegoroczne omeglassy 64 w sklepach w Norwegii maja jakies dziwne oznaczenia: pelna nazwa 64 to speed comp SL WC i ma r=12m. Nijak to sie ma do Omeglassa prezentowanego na www Dynastara. I nie jest to komorka na zawody, bo wymagania FIS co do slalomu to wlasnie r=14 a nie 12m.
Na narcie, którą chcę kupić również jest napisane 165cm/12 m. http://skionline.pl/sprzet/?ids=&co=...&id_grupy=1727 trza kliknąc na omeglass 64
kurcze raz podają, że przy 165cm ma promień 12 (tak pisze na mojej, na stronie dystrybutora jest 12, 12,8-chyba oraz 14m) badz tu mądry
znalazłem jeszcze jedną ciekawą opinię ...... "Na Omeglasce comp męskiej 06/07 super mi się jeździło w przewianym puchu (ca 40 cm) Wychodziła do góry bez problemu... tylko trochę prędkości potrzebowała , a potem przepięknie się "pływało" Natomiast na miękki mory/ciężki śnieg Omeglasski były fatalne."
Ja akurat dysponuję modelem z sezonu 03/04 i w pełni mogę się zgodzić z powyższym stwierdzeniem - udało i się doświadczyć niesamowitych wrażeń na Omeglasce w świeżym puchu (ok 30 cm.) przykrywającym twardą ale gładką trasę. "łopaty" pięknie płynęły po puchu jednocześnie znajdując zaczepienie dla krawędzi pod spodem. Rewelacyjny body carving w puchu przy sporej stromiźnie i prędkości (wylot ze świńskiego żlebu)
Omeglaski 64 z sezonu 03/04 przy jeździe na wprost rzeczywiście myszkują. Z modelem fabrycznym jest/był jeszcze jeden problem a mianowicie niskie (5 cm) i wąskie osadzenie buta na płycie/wiązaniu, co powodowało tarcie o glebę podczas ostrych skrętów z głębokim wychyleniem. Zaliczyłem przez to kilka spektakularnych gleb - wynikało to, podejrzewam z dostosowania narty do wymogów FIS. Dopiero po zamontowaniu 2 lifterów i uzyskania ok 7,5 cm pod butem udało mi się wyeliminować problem "podcinania" a jednocześnie stworzenie narty fun-carving-owej (dł. 157)
Jeśli chodzi o moje podejście do Omeglaski to przeszedłem przez całą huśtawkę emocji i nastawień do narty. Od entuzjazmu czytając recenzje w prasie, po przez lekką frustrację po pierwszych ślizgach i załamkę po "glebach" do ogromnej sympatii po dwóch przeróbkach.
Gorąco polecam "podniesienie" buta na tej narcie, przy czym ostrzegam, że nie jest to łatwe. Ciężko znaleźć standardowe rozwiązania (liftera, floatera lub płytę) która by pasowała do fabrycznej. Wielkie ukłony dla Błażeja z Tatry Sport przy Piłsudksiego w Zakopcu, który podjął się przeróbek i znalazł materiały które pasowały. Narta naprawdę zyskuje inny, bardziej korzystny charakter.
hmmm, niestety wiązanie,które jest zamontowane to zwykły px bez liftera, szczerze mówiąć, już zastanawiałem się (póki jest nowe) czy nie odsprzedać bądź zamienić na 12 lub 14 właśnie z lifterem. Jednak chyba sobie narazie odpuszcze i w tym sezonie nie będę kombinować :) jak będzie mnie mocno butować to pomyślę :)
Do tych wiązań są różne wysokości liftery. Poszukaj.
zanotowane.pldoc.pisz.plpdf.pisz.pleuro2008.keep.pl
|
|
|
|